rys.2 ZASTAL/WIG20
Jak zapewne pamiętacie Zastal kupiłem 12- 01- 2012r. i jak dotąd znajduje się w składzie zbudowanego wówczas Portfela Fundamentalnego. Po utworzeniu dołka w okresie lipiec-sierpień br. nastąpiło gwałtowne wybicie w górę.
Pokonanie 200 sma oznacza wejście notowań w długoterminowy trend wzrostowy, a sposób w jaki tego spółka dokonała jest dość charakterystyczny dla firm wycenianych z dużą premią w stosunku do rzeczywistej wartości fundamentalnej.
Charakter wzrostów generalnie jest dość typowy dla spółek niedowartościowanych i jestem przekonany, że pozostałe spółki ze składu portfela wcześniej czy później będą zachowywały się podobnie. Jest to kwestią tylko i wyłącznie zmiany nastawienia inwestorów względem przyszłej poprawy warunków makro i wejścia gospodarki w cykliczny trend wzrostowy.
Wszelkie analizy publikowane na niniejszym blogu stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinny być traktowane jako rekomendacje kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. (D.U. Z 2005 R. NR 206 POZ.1715)
O mnie
- ADAM
- Poland
- Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Dobry wybór.
OdpowiedzUsuńObawiam się jednak ,że w tym przypadku nie zainteresowałby Pan tu pieniędzy życia.
Gdyby tak stworzyć portfel na blogu ze spółek,
które nie miewają strat .
Tak by być pewnym zysku.
Dlatego właśnie portfel składa się z 10-ciu spółek. Inwestowanie w jedną może skończyć się tragicznie. Nigdy nie można być pewnym zysku chociażby z tego względu, że zdarza się, iż niektóre osoby mają dostęp do informacji poufnych i bez skrupułów to wykorzystują. Przykładem takich manipulacji są opisywane niekiedy tzw."spółdzielnie" polegające na tym, że grupa inwestorów świadomie pompuje kurs danej spółki aby-po dużym wzroście kursu-szybko pozamykać pozycje zostawiając zdezorientowanych amatorów z niewiele wartymi papierami. Na giełdzie nie ma tzw.pewniaków i nigdy nie będzie. Pozdrowienia.
OdpowiedzUsuńPrzepraszam za pomyłkę zainteresowałby powinno być zainwestowałby.
OdpowiedzUsuńNamawiam pana do stworzenia portfela składającego się z akcji drogich-tanich.
Tylko takie akcje mnie interesują, a Pana wiedza jest niesamowita więc mogę domniemać, że wybór będzie trafny.
Nie chcę aby zrobił Pan za mnie czarną robotę lecz może znajdą się w portfelu akcje ,które ja wybrałem.
Dziękuję za propozycję,chciałbym jednak żebyś uściślił pojęcie portfela akcji drogich-tanich, ponieważ nie wiem co masz na myśli. Jeśli chodzi o akcje tanie to sprawa jest dość prosta - takie spółki można wybrać za pomocą analizy fundamentalnej. Natomiast drogie akcje, jak rozumiem, to takie, które należą do segmentu spółek tzw.wzrostowych. Jedną z takich dobrych wzrostowych spółek jest Wawel,który od debiutu giełdowego w marcu 1998r. (36.01-zamkniecie na pierwszej sesji)podrożał do tej pory do 720 zł i jak się wydaje ma dobre perspektywy na kolejne lata. Można tu jeszcze wymienić spółkę odzieżową LPP. Debiutowała ona 16 maja 2001r z ceną zamknięcia 43,73, obecnie cena wynosi 3940 zł z prognozami jak przy poprzedniej spółce. Zresztą takich firm jest znacznie więcej i jeśli prześledzisz wyniki finansowe spółek,które są wyceniane w okolicach swoich historycznych szczytów to sam je znajdziesz. Powodzenia.
UsuńInteresują mnie akcje, których cena nie jest większa od 10x zysk i cena raczej nie spada poniżej WK. np. PEO,MIL,ZELMER
OdpowiedzUsuńSpółka Wawel jest jusz dawno wyceniana za drogo przez rynek.
Lpp miałem kiedy kosztowało 500zł.
Szukam źle wycenionych płynnych akcji, z zamiarem trzymania ich przez kilka lat.
Mile widziana dywidenda, oraz możliwy wzrost ceny x3.
Gorąco polecam artykuł znajdujący się pod linkiem http://www.parkiet.com/artykul/32,1288700-Analiza--Spolki-z-potencjalem-do-wzrostow.html
Usuń