Wszelkie analizy publikowane na niniejszym blogu stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinny być traktowane jako rekomendacje kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. (D.U. Z 2005 R. NR 206 POZ.1715)
O mnie
- ADAM
- Poland
- Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.
niedziela, 25 sierpnia 2013
Wig - perspektywy długoterminowe
Uzupełniając analizę małych i średnich spółek z wczorajszego postu dziś zajmiemy się indeksem szerokiego rynku Wig, a właściwie uaktualnieniem postu z czerwca TU . Jak pamiętamy oscylator RSI miał wówczas duże problemy z uporaniem się ze swoją długoterminową - w tym przypadku sześcioletnią - linią trendu spadkowego [skala miesięczna]
Dobra wiadomość jest taka, że w sierpniu linia ta została pokonana, co znacznie poprawia perspektywy długoterminowe szerokiego rynku. Co więcej miesięczny RSI znalazł się na poziomie notowanym ostatnio w czerwcu 2011 r, a wiec w okresie przed pamiętnym sierpniowym załamaniem .
Zważywszy na to, że ostatni raz z tego typu sygnałem mieliśmy do czynienia 10 lat temu i tym, co się później wydarzyło, pojawiły się poważne podstawy do zrewidowania dotychczasowej pesymistycznej długoterminowej prognozy odnośnie szerokiego rynku i zastąpienia jej bardziej optymistyczną.
Reasumując: oscylator RSI w układzie miesięcznym zapowiada wejście szerokiego rynku w długoterminowy trend wzrostowy z prawdopodobnym atakiem na rekord wszechczasów w okresie kilku najbliższych miesięcy.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
analogiczną linię można poprowadzić przez szczyty 1997-1998 i dostajemy scenariusz ewentualnie 2 m-ce wzrostów
OdpowiedzUsuńjak jest na rynkach za dobrze to zaraz sie zjawia albo trzesienie ziemi, albo wojna, albo wybuch elektrowni atomowej. Tym razem wojna z Syrią spowoduje korekte niestetym - zresztą wystarczy popatrzeć na notowania. A to dopiero początek konfliktu.
OdpowiedzUsuńNiestety, czasy są takie, że w krótkim terminie trudno cokolwiek przewidzieć. Jeśli nawet USA przeprowadzą atak na Syrię, to - zgodnie z teorią finansów behawioralnych - moment ataku będzie prawdopodobnie sygnałem do zakupu akcji.
UsuńAdam, a jak oceniasz szanse na redukcję programu skupu obligacji przez FED oraz potencjalny w wspływ na GPW - jeśli to nastąpi?
OdpowiedzUsuńdzięki
O redukcji programu skupu obligacji rynek wie już od dawna, więc nie spodziewam tu się jakichś większych turbulencji. Rezerwa Federalna doskonale zdaje sobie sprawę z potencjalnego ryzyka i całą operacje przeprowadzi prawdopodobnie w sposób maksymalnie łagodny. Jeśli chodzi o GPW to sądzę, że inwestorzy krajowi bardziej skupią się na perspektywach ożywienia gospodarczego, poprawie fundamentów i zysków spółek. Również wskaźniki wyprzedzające dla strefy Euro sugerujące wychodzenie jej z recesji będą głównym motorem wzrostów nie tylko na rynkach wschodzących.
UsuńW sumie takie prognozy są praktycznie co roku, więc można było się tego spodziewać.
OdpowiedzUsuńPrzeglądnąłem historyczne wpisy na blogu i muszę przyznać, że trafność analiz jest niezła. Gratuluję efektów. Dołączam do grona stałych czytelników :)
OdpowiedzUsuńZatem witam nowego czytelnika i zapraszam do dalszej lektury.
Usuń