O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

sobota, 20 grudnia 2014

Portfel Techniczny - rozliczenie ostatniej konwersji                      Rozliczam ostatnią transakcję konwersji w Portfelu Technicznym.

        Stan portfela przed konwersją : 168,6000 j.u. UniAkcje Turcja  X  82,13 zł  ( cena z 19 grudnia ) = 13 847 zł

      Stan portfela po konwersji  :  13 847 zł  /  199,63 zł  UniKorona Pieniężny =  69,3633 j.u.

 Zatem na dzień dzisiejszy w Portfelu Technicznym znajduje się 69,3633 j.u funduszu UniKorona Pieniężny o wartości 13 847 zł.

Trzeba uczciwie przyznać, że ostatnia transakcja nie powiodła się. Spowodowała ona niewielki uszczerbek na tegorocznej stopie zwrotu, powodując 3,5 procentowe obsunięcie kapitału. Z drugiej strony patrząc na wydarzenia, jakimi byliśmy świadkami w zakończonym tygodniu (zwłaszcza w segmencie rynków wschodzących) wynik i tak wygląda całkiem nieźle.

 Do końca roku nie zamierzam już dokonywać żadnych operacji. Głównym powodem jest zwiększona zmienność na rynku mająca oczywiście związek z wydarzeniami w Rosji, co znacznie zwiększa nieprzewidywalność inwestowania w najbliższym czasie. Drugi powód jest bardziej prozaiczny - chciałbym wypracowany w tym roku zysk w stanie nienaruszonym dowieźć bezpiecznie do końca grudnia.  Na dzień dzisiejszy jest  to  +7,4 % i uważam, że w obecnej niepewnej sytuacji wynik-biorąc pod uwagę dotychczasowe stopy zwrotu polskich indeksów giełdowych od początku roku -jest przyzwoity.

 Na funduszach zarabia się tak, jak pozwala na to rynek i nawet niewielki zysk jest i tak znacznie lepszy niż potencjalna strata. Dodam może na koniec, że tegoroczna stopa zwrotu z indeksu  WIG 250 ( na którym oparłem swoją strategię w 2013 roku ) wynosi obecnie  - 17%.


2 komentarze:

  1. http://www.zyczeniaswiatecznebozonarodzeniowe.pl/card,998332573741.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie prowadzony blog - zapraszam do jego bezpłatnej promocji na mojej platformie (rejestracja zajmuję chwilę)

    OdpowiedzUsuń