O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

środa, 15 listopada 2017

Czas rozstrzygnięć?


                                                  mWig40 tygodniowy

 Wygląda na to, że do segmentu najmniejszych spółek zaczyna powoli dołączać mWig40. Na wykresie tygodniowym mamy bowiem klasyczne sygnały rozpoczęcia co najmniej głębszej korekty a może nawet zakończenia całej fali wzrostowej rozpoczętej w połowie ubiegłego roku.

Mamy więc klasyczne wybicie dołem dziewięciomiesięcznego klina, przebicie 40-tyg. SMA a także sygnał sprzedaży na tygodniowym DMI. Negatywna dywergencja na RSI także wskazywała na prawdopodobny kierunek wybicia. Głowa z ramionami, o której pisałem w tym miejscu na Wig20 także zaczyna przybierać całkiem konkretną formę.

Reasumując:  Po ostatnich zniżkach wszystkich głównych indeksów znacznie wzrosło ryzyko rozpoczęcia głębszej korekty na całym rynku. O sygnałach pogarszającej się kondycji naszego parkietu pisałem kilkukrotnie co najmniej od września. Także praktycznie jednomyślne komentarze czytelników co do kondycji Wig20 w artykule o budowanej głowie z ramionami jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu, że rozstrzygnięcia co do kierunku rynku są już tylko kwestią czasu.

2 komentarze:

  1. Korekcina i tyle.. za kilka mcy usluszymy ze byla to dobra okazja do kupna..

    OdpowiedzUsuń
  2. Na ten czas czekalem i w koncu mozna szykowac sie do zakupow... „bądź chciwy gdy inni się boją” jak mawia guru...

    OdpowiedzUsuń