O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

czwartek, 2 listopada 2017

Głowa z ramionami na WIG20?


                                                         Wig20 dzienny

   Dziś króciutko. Ostatnie trzy dni dynamicznej zwyżki na reprezentacyjnym Wig20 mogło wprawić wielu inwestorów w błogi nastrój, jednak proponuję spojrzeć na wykres obejmujący ostatnie dwa miesiące. Zgodnie z klasycznymi zasadami AT tworzy się tu prawdopodobnie klasyczna formacja "głowy z ramionami". Wskaźniki techniczne wyraźnie sugerują ukształtowanie się układu odwracającego trend już w tym miesiącu.

Strzałki, które umieściłem na ostatnich szczytach indeksu a także na wskaźnikach Bull Power i klasycznym RSI wskazują na książkowy wręcz przykład formowania się wspomnianej formacji. Według teorii szczyty w obrębie "głowy" i "prawego ramienia" (sic)budowane są z coraz mniejszą "mocą" (para idzie w gwizdek), co może wskazywać na dystrybucję tym bardziej, że wnioski z układu technicznego Wig20 w kompresji tygodniowej w dalszym ciągu pozostają w mocy.

Oczywiście na chwilę obecną do ostatecznej zmiany trendu potrzebujemy jeszcze potwierdzenia w postaci wybicia linii szyi - okolice 2460 pkt - jednak warto wziąć pod uwagę taką ewentualność na poważnie.

5 komentarzy:

 1. schodzimy na 2400? też widzę takie prawdopodobieństwo.
  jednak jeśli otoczenie będzie dobre to odbijemy się od linii trendu (czarnej).
  co myślisz o swig80? zacznie w końcu gonić? tu jest ten problem, że nie ma kto kupować.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze... trochę słaby Twój RGR. JA bym tutaj raczej mówił o konsolidacji w dość silnym trendzie wzrostowym. Na chwilę obecną (z pamięci) jesteśmy pod dolnym ograniczeniem kanału. Oscylatory raczej prowzrostowo. Winna jak zawsze polityka skarb odpowiada za ponad 300 mld na GPW więc musi ciążyć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czas na zakupy i tyle...listopad..

  OdpowiedzUsuń
 4. W rzeczy samej Sell in may już za nami, październik również, czas na window dressing http://saminwestuje.pl/2017/11/04/sytuacja-na-dolarze-wig20-z-szansa-na-wzrosty-w-koncowce-roku/

  OdpowiedzUsuń