O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

środa, 3 maja 2017

Zaskakująca siła polskiego rynku akcji !Wig - wykres dzienny       

 Obecny układ techniczny indeksu Wig (podobnie Wig20) wygląda zachęcająco. Po dwumiesięcznej konsolidacji w dniu 25 kwietnia pokonał on strefę oporu na wysokości 60 000 pkt i zameldował się na poziomie 62 000 pkt. Co prawda przed miesiącem zakładałem możliwość głębszego zejścia, ale jak zwykle rynek po raz kolejny zaskakuje.

Ważne jest, że pokonanie strefy oporu dokonało się na zwiększonych obrotach a siła rynku opisywana wskaźnikami Force Indeks i Bull Power sugeruje, że o ile nie pojawią się jakieś nieprzewidziane okoliczności ( Korea Pn., czy zwycięstwo Marie Le Pen podczas drugiej rundy wyborów we Francji ), to bazowym scenariuszem dla referencyjnego indeksu giełdy warszawskiej jest dalszy marsz na północ.

                                                                     Wig Banki

Potwierdzeniem zakończenia korekty jest wykres OX Wig Banki. W dniu 25 kwietnia on także wygenerował techniczny sygnał zakupu dla jednej z najważniejszych branż GPW.  Nieco gorzej przedstawia się sytuacja w segmencie małych i średnich spółek, które w dalszym ciągu znajdują się na etapie korekty. Najnowszy odczyt wyprzedzającego wskaźnika PMI dla polskiego przemysłu, który okazał się lepszy od konsensusu daje nadzieję na to, że i ten segment niedługo poderwie się do lotu.

2 komentarze:

  1. A Index Cenowy wykazuje jakieś tendencje poprawy? Bo patrząc na sam wykres spada i nie przebił linii spadkowej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Spadają nadal małe i średnie jakoś dna nie widać. Index cenowy tez brzydka świeca. Słabo to wygląda.

    OdpowiedzUsuń