O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

czwartek, 11 maja 2017

Polskie indeksy giełdowe w ciekawym miejscu.


 Czy rynek akcji czeka korekta? Często zerkam sobie na tygodniowe wykresy głównych polskich indeksów giełdowych. Można powiedzieć, że zaczynają się tu dziać ciekawe rzeczy. Poniżej zamieściłem kilka z nich ( z wyjątkiem Wig 20, ale Wig wygląda podobnie )

Wig-banki

 Na początek jeden z najważniejszych wskaźników koniunktury w sektorze bankowym Wig-banki. Widzimy tu niezdecydowanie przy ostatnim szczycie w postaci kilku świec z długimi knotami, przy czym pojawia się negatywna dywergencja ceny względem oscylatorów.

                                                                 Wig
 Podobnie wygląda Wig

                                                              mWig40
     czy mWig40


Z kolei sWig80 to tygodniowy sygnał sprzedaży na MACD


        Wygląda na to, ze rynek znalazł się w ciekawym miejscu. Z jednej strony nikt nie chce sprzedawać ( na razie...), z drugiej zaś inwestorzy, którzy czekali na głębszą korektę fali wzrostowej zapoczątkowanej na początku grudnia boją się otwierać długie pozycje. Ostatnie wzrosty na indeksie Wig20 też wyglądają trochę podejrzanie.

Dokładniejsza analiza szerokości tego indeksu wskazuje na to, że za zwyżką stało 5-6 największych spółek. Poza tym indeks ma wyraźny problem z pokonaniem poziomu 2400 pkt.

Generalnie nie wystąpiły jeszcze średnioterminowe sygnały sprzedaży, tym nie mniej warto mieć z tyłu głowy pojawiające się negatywne dywergencje na najważniejszych indeksach w ujęciu tygodniowym.

3 komentarze:

  1. WSE 30 zaczął spadać no to mamy armagedon

    OdpowiedzUsuń
  2. Miał Pan rację, wygląda na to, że bez głębszej korekty chyba się nie obędzie

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie wygląda to zbyt różowo, niestety.

    OdpowiedzUsuń