O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

poniedziałek, 15 czerwca 2015

Zmiana w Portfelu Technicznym



    W związku z pojawieniem się na wykresie dziennym krótkoterminowego sygnału sprzedaży, w dniu dzisiejszym postanowiłem dokonać alokacji w Portfelu Technicznym.  Wszystkie jednostki UniAkcje Miśs zostaną przekonwertowane na fundusz zaliczany do grupy  korporacyjnych - UniLokata.

Rozliczenie transakcji nastąpi tradycyjnie po dwóch dniach roboczych, czyli w środę lub w czwartek ( w przypadku braku czasu ).  Przypomnę, że portfel zarządzany jest wyłącznie przy pomocy zasad analizy technicznej bez zagłębiania się w dane fundamentalne gospodarki takie jak :  prognoza wzrostu PKB, inflacja, kierunek stóp procentowych itp. Nie biorę także pod uwagę analiz zamieszczanych przez branżowe serwisy giełdowe, jak również niezależnych blogerów finansowych.  Przy tego typu sposobie zarządzania portfelem dość często występuje sytuacja w której chwilę później indeksy jak na złość zawracają w przeciwnym kierunku.  Dla portfela nie miało to dotąd większego znaczenia dopóki trzymałem się opracowanej precyzyjnie strategii. Tak też będzie i tym razem.

6 komentarzy:

 1. Fundusze z grupy 'Uni' są popularne w Twoim portfelu? Zauważyłem, że jest często oferowany nawet w bankach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gosciu po prostu tam pracuje i takie ma zadanie, promowac swoje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby uciąć w przyszłości podobne spekulacje chciałem oświadczyć, że nie pracuję w Towarzystwie Union Investment i myślę, że na tym można by temat zakończyć - pozdrawiam.

   Usuń
 3. Może to okazać sie konwersja na dołku. Krótkoterminowy ox mało ma do dna. Spadnie jeszcze 2-3 sesji i mamy dno. Więc zanim zrobia konwersje bedzie odbicie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może się i tak zdarzyć. Trzeba jednak pamiętać, że problem Grecji może jeszcze pokrzyżować podobne kalkulacje, co dobrze obrazuje dzisiejsza sesja. Natomiast jeśli pojawi się sygnał kupna, to oczywiście wezmę go pod uwagę. Na dzień dzisiejszy nie widzę powodu aby cały portfel wystawiać na zwiększone ryzyko.

   Usuń
 4. WIG - budowlany, który był najsilniejszym indeksem branżowym dał dzisiaj wg mojego systemu sygnał S. Kolejny czynnik negatywny

  OdpowiedzUsuń