O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

środa, 17 czerwca 2015

Portfel Techniczny - rozliczenie ostatniej transakcji               
 Zgodnie z zapowiedzią rozliczam ostatnią transakcję konwersji w Portfelu Technicznym z dnia 15-06-2015r.

 - stan portfela przed konwersją : 150.3120 J.U. UniAkcje Miśs  X  cena jednostki 95,78 zł =  14 396 zł

 - stan portfela po konwersji  :  14 396 zł / 114,25 zł ( UniLokata ) =  126,00 J.U. UniLokata.                             
 Dlaczego zapadła decyzja o konwersji? Wykres powyżej nie wymaga komentarza. Wielu z Was zastanawia się pewnie, czy obserwowane w ostatnim okresie spadki na naszym parkiecie to jeszcze korekta, czy może już odwrócenie zapoczątkowanego w styczniu trendu. Z technicznego punktu widzenia jest to jeszcze korekta ( sWig 80 dotarł w okolice istotnego wsparcia - 6 miesięcznej SMA ), natomiast na pewno sporo nerwowości  wprowadzi kwestia nieuregulowanych zobowiązań Grecji.

Zapewne taka sytuacja potrwa co najmniej do końca miesiąca. Jeśli chodzi o Portfel Techniczny, to w normalnej sytuacji nie reagowałbym na powstały krótkoterminowy sygnał sprzedaży na wykresie notowań funduszu. Jednak z uwagi na możliwe niestandardowe zachowanie rynku w kolejnych dniach skłoniło mnie do zamknięcia agresywnej pozycji i przeczekania w bezpieczniejszym funduszu korporacyjnym w oczekiwaniu na dalszy rozwój wydarzeń.  Comiesięczne rozliczenie wyników portfela nastąpi jak zwykle na koniec miesiąca.

6 komentarzy:

 1. Panie Adamie, czy nie warto byłoby przy konwersjach podawać nie tylko liczbę jednostek i wartość konwersji, ale również wynik od poprzedniej konwersji? Innymi słowy czy od poprzedniej konwersji Portfel Techniczny zarobił/stracił oraz ile - wartościowo i procentowo. Myślę, że byłaby to istotna informacja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że to ciekawy pomysł i wart zastosowania. Z ciekawości obliczyłem zwrot na portfelu od ostatniej konwersji (17 lutego br.) Wynik to +3%, czyli lepszy od najlepiej oprocentowanej obecnie rocznej lokaty bankowej. Słowem - nie jest źle.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem temat Grecji to tylko po to by przestraszyć przeciętnego Kowalskiego aby sprzedał akcje bo przecież krach będzie, prawdziwy koniec świata :) A grube ryby pięknie się obłowią jak spanikowana ulice oda im akcje za pól darmo. Juz widać po dobrych fundamentalnie spółkach że są zbierane - rosną na podwyższonym obrocie. OX krótkoterminowe za bardzo nie ma miejsca na spadek. Oglądałem wczoraj wykresy indeksów białe świeczki, moim zdaniem impuls spadkowy sie konczy. Jak ogłoszą że pomogą grecji to wystrzeli, ze cieżko bedzie kupić tanio.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawa Grecji zostanie załatwiona w tzw.kuluarach. Wszelkie artykuły prasowe mają za zadanie wzniecać nieustanne emocje. W każdym razie obecny zakup akcji traktowany jako tzw.okazja inwestycyjna jest obarczony sporym ryzykiem. Analizując rynek pod kątem analizy technicznej czeka na konkretny sygnał wejścia. Może wystąpić sytuacja, w której pojawi się on na znacznie niższych poziomach niż aktualne wskazania indeksów. Trzeba mieć tego świadomość. Próby łapania okazji na rozchwianym rynku często kończą się koniecznością cięcia strat. W każdym razie koniec przyszłego tygodnia powinien sporo wyjaśnić.

   Usuń
 4. Jeśli tylko EU pozwoli na bankructwo i wyjście Grecji z EU to natychmiast będą protesty NATO. NATO nie może sobie pozwolić aby opuszczająca NATO Grecja weszła pod parasol ochronny Rosji a nieuchronnie tak by się natychmiast stało. W ten sposób Rosja będąca w ostrym konflikcie z NATO zyskałaby natychmiast morskie bazy wojskowe na Morzu Sródziemnym. To jest geostrategicznie niedopuszczalne dla NATO. Dlatego spektakl pod tytułem Grexit trwa nadal w najlepsze.

  żródło:amerbroker.p

  OdpowiedzUsuń
 5. Korekta dobiega do konca. Sczególnie to widac na Mwigu 40, który zbudował podwójne dno.
  Powoli pojawiaja się sygnały zakupu na spólkach.

  OdpowiedzUsuń