O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

wtorek, 27 stycznia 2015

Blog roku 2014 - głosuj !


+

 Postanowiłem zgłosić swój blog do konkursu Blog roku 2014. Fundusze-droga do bogactwa prowadzę od ponad trzech lat, a więc stosunkowo niedługo. Od samego początku staram się nie zaśmiecać go jakimikolwiek reklamami, ponieważ prowadzę go w formie wyłącznie hobbystycznej. Chęć dzielenia się zdobytą wiedzą wynika z wewnętrznej potrzeby i w związku z tym nie ma charakteru komercyjnego. Wielokrotnie od różnych firm otrzymywałem propozycje współpracy polegającej głównie na zamieszczaniu na blogu banerów i linków. Niekiedy ciężko jest zainteresowanym firmom wytłumaczyć powód odmowy.

 Ponieważ po raz pierwszy biorę udział w takim przedsięwzięciu, to chciałbym prosić Was o oddanie na mnie głosu. Co prawda w ubiegłym roku mój blog został wymieniony w dzienniku "Parkiet" jako jeden z  Ośmiu giełdowych blogów. które warto znać , tym nie mniej pomyślałem, że tym razem poddam się także ocenie wymagających Czytelników. Chciałbym jednocześnie podkreślić, że udział w konkursie traktuję jako zabawę i absolutnie nie mam żadnych konkretnych oczekiwań co do ostatecznego jego wyniku. Uwaga!  Etap głosowania rozpocznie się dnia 15-02-2015 roku o godź.15.00

Blog "Fundusze-droga do bogactwa" znajduje się pod tym linkiem :   http://blogroku.pl/2014/kategorie/fundusze-droga-do-bogactwa,bgc,blog.html

9 komentarzy:

 1. Chętnie zagłosuje ale wyskakuje "autor bloga nie potwierdził udziału w konkursie"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Link powinien być aktywny w ciągu 48 godzin od zgłoszenia bloga do konkursu. Ponieważ zrobiłem to przed chwilą więc trzeba będzie trochę poczekać.

   Usuń
 2. a tak w ogóle to nie można jeszcze głosować, bo na razie to jest etap zgłaszania blogów. głosowanie będzie później

  OdpowiedzUsuń
 3. Też nie widzę tam możliwości komentowania. Może jestem ślepy, ale też wydaje mi się, że jak na razie blogi są jedynie zgłaszane do konkursy. Niemniej jednak proszę przypominać o sobie to na pewno zagłosujemy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głosować będzie można dopiero od 15-02 od godziny 15.00. Aktualnie jest to etap zgłaszania blogów do konkursu, który trwa do 03-02. Tak że na dzień dzisiejszy proszę się uzbroić w cierpliwość.

   Usuń
 4. Jasne również chętnie zagłosuję :) A teraz mam pytanie Panie Adamie, jak Pan ocenia KGHM w perspektywie do końca roku? Miedź dołuje, możliwy strajk w Sierra Gorda i jakoś cały czas pod górkę naszemu Blue chipowi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Generalnie kierunek dla KGHM wyznaczają ceny miedzi. Dopóki nie zmieni się trend na rynku surowca jedynym powodem zakupu akcji konglomeratu może być dywidenda. Osobiście nie inwestuję w spółki wchodzące w skład indeksu Wig20, głównie z powodu udziału w ich akcjonariacie Skarbu Państwa. Ostatnie pomysły Sejmu związane z programem naprawczym dla Kampanii Węglowej dobrze pokazują te niebezpieczeństwo. Co prawda chodzi tu o spółki energetyczne, ale w przeszłości dotyczyły również firm z sektora bankowego notowanych na giełdzie. W sytuacji pogorszenia się bilansu budżetowego problem może zacząć dotyczyć i innych sektorów notowanych w Wig20. Nie znaczy to, że KGHM jest firmą słabą. Wręcz przeciwnie. Jej zaletą jest fakt, że nawet nasz rząd nie jest w stanie ''wyprodukować'' więcej miedzi tak jak możliwe to jest w przypadku papierowego pieniądza.

   Usuń
 5. Panie Adamie gratuluje bloga naprawdę cenie jego edukacyjny charakter, bo niewiele jest zrodel zglebiania wiedzy inwestycyjnej w sposób praktyczny. Ja tez mam pytanko mianowicie byly na naszej gpw różne hossy: informatyczna, budowlana, chemiczna jak wskazać, czy wyliczyć ktora z branż ma szanse byc wiodąca w nowej hossie. Patrzac na zachowania spolek i te kilka tygodni mocniejszego zachowania gieldy na takiego lidera wyrasta spolka monnari i inne spolki tego sektora tez ladnie rosna. Czy są jakeś oscylatory, wskaźniki do obliczenia sily branż?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. Aby obliczyć siłę branży na tle rynku należy podzielić wartość każdej z analizowanych branż przez wartość Wig-u. Trzeba to robić systematycznie, nie rzadziej niż raz na miesiąc. Następnie wybieramy te branże, które charakteryzują się najwyższą siłą relatywną względem porównywanego indeksu. Dobrym źródłem takich informacji jest systematyczne czytanie portali finansowych np. Parkiet.pl.

   Usuń