O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

sobota, 23 sierpnia 2014

Główne indeksy dostały zadyszki?


Wig - układ dzienny

Wig50 - układ dzienny

                                                    Wig250 - układ dzienny
         

           Wygląda na to, że powoli wyczerpuje się paliwo, dzięki któremu główne indeksy warszawskiego parkietu zanotowały w bieżącym miesiącu przyzwoite zwyżki. O indeksie Wig wspominałem w poprzednim poście. Dodam tylko, że na dziennym układzie technicznym pojawiły się także inne ostrzeżenia wyczerpywania się potencjału wzrostowego.

 Jak widzimy na wykresie RSI wszedł do strefy 60-70, która od listopada ub. roku za każdym razem kończyła odreagowanie spadków. Również STS znalazł się powyżej poziomu 80 i zdaje się powoli zakręcać.  Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt, że i na wykresie cenowym indeksu Wig kurs dotarł w okolicę przebitej na początku lipca głównej  linii trendu wzrostowego hossy trwającej od czerwca 2012 do listopada 2013 r.

 Również indeksy mniejszych spółek wysyłają sygnały mogące wskazywać na potencjalne odwrócenie (lub wyhamowanie) ostatniej fali wzrostowej. W przypadku  Wig50 wykres dotarł do poziomu marcowo-majowych dołków a również w tym przypadku STS wszedł w strefę krótkoterminowego wykupienia, zaś oscylator MACD zbliża się właśnie do swojej spadkowej linii trendu.

 W przypadku indeksu Wig250 odległość kursu od zniżkującej linii trendu sugeruje jeszcze zachowanie możliwego potencjału wzrostowego, jednak i tu zwłaszcza średnioterminowe perspektywy na dzień dzisiejszy nie wyglądają zbyt różowo. Jest to jedyny indeks, który już w grudniu 2013 roku wysyłał pierwsze sygnały zapowiadające potencjalne problemy w gospodarce:  TU.
UWAGA :  Powyższa analiza stanowi wyłącznie mój prywatny punkt widzenia i nie powinna być inaczej interpretowana ani wykorzystywana do zawierania transakcji. Nie biorę odpowiedzialności za straty, jakie mogą powstać w wyniku nieumiejętnego zastosowania zamieszczonych tu analiz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz