Wszelkie analizy publikowane na niniejszym blogu stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinny być traktowane jako rekomendacje kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. (D.U. Z 2005 R. NR 206 POZ.1715)
O mnie
- ADAM
- Poland
- Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.
poniedziałek, 17 czerwca 2013
CCI mówi - nie kupuj !
Parafrazując tytuł posta z dnia 3 maja http://tiny.pl/hsd6v postanowiłem uaktualnić wskazania oscylatora CCI i sprawdzić jak sobie radzi na dzień dzisiejszy.
Jak widzimy sygnał zakupu ( oznaczony zielonym kolorem ) okazał się doskonałym momentem do akumulacji przecenionych akcji. Niestety aktualnie wskazuje już na przegrzanie rynku ( strefa czerwona ) i ostrzega przed ryzykiem wystąpienia korekty. Nie oznacza to zamykania średnioterminowych pozycji, a jedynie czasowego powstrzymania się z kolejnymi zakupami.
Przy okazji chciałbym poinformować moich czytelników, że zmieniam nieco formę publikowania na blogu transakcji Portfela Technicznego.
.
Od tej chwili wszelkie zmiany będę publikował w dwóch postach. Pierwszy post - będzie to dzień zlecenia konwersji jednostek, natomiast drugi - dwa dni po dniu konwersji - będzie to dzień rozliczenia transakcji tak, jak ma to miejsce w rzeczywistości. Zmiana ta ma na celu pokazanie zarządzania Portfelem w sposób bezpośredni i bez żadnych opóźnień .
Jednocześnie chciałbym przypomnieć o tym, że osoby które chciałyby kopiować moje transakcje robią to na własną odpowiedzialność, gdyż każda transakcja zawarta na rynku kapitałowym wiąże się z możliwością wystąpienia strat. To tak dla przypomnienia.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Witam,
OdpowiedzUsuńFajnie jakby na stronce był jakiś link z aktualnym stanem portfela.
Pozdrawiam
Aktualny stan portfela zamieszczony jest w prawym górnym rogu bloga. Pozdrowienia.
OdpowiedzUsuńDzięki za zmiane publikacji portfela.Bedę teraz tylko o krok za Panem.pozdrawiam
UsuńWitam serdecznie.
OdpowiedzUsuńChciałbym dodac od siebie że oscylatory służą do wychwytywania lokalnych dołków i szczytów i warto je wykorzystywac ale bardziej w okresach konsolidacyjnych . Wskaźniki jak RSI, Stochastic czy CCI jednak fatalnie spisują się przy silniejszych trendach .Nie będę zdziwiony więc jak okaże się że to koniec już korekty i czeka nas następny etap wzrostów.Pozdrawiam
Witam. "Wskaźniki jak RSI, Stochastic czy CCI jednak fatalnie spisują się przy silniejszych trendach". Zdanie to należałoby nieco uściślić. Mianowicie w miejsce "silniejszych trendach" użyłbym frazy"w początkach trendów". W tym przypadku rzeczywiście wymienione oscylatory wysyłają przedwczesne sygnały sprzedaży. Dlatego właśnie CCI zoptymalizowałem pod kątem istotniejszych trendów. Poza tym uważam, że okresy w których oscylatory przebywają w strefie wykupienia nie są najlepszym momentem do otwierania nowych pozycji. Oczywistym faktem jest również to, że oscylatory najlepiej działają w trendach bocznych (konsolidacjach). Jeśli jednak pod wykresem Wig umieścimy kilka oscylatorów i wskaźników trendu w typowych szerokościach okienka czasowego np. dla RSI (14,30,70), MACD (12,26,9), RVI ( 14,10) itd. łatwo zauważymy, że wszystkie one względem Wig wykazują zgodnie negatywną dywergencję. Można oczywiście założyć, że mamy przed sobą kolejne wzrosty, ale bezpieczniej byłoby przyjąć założenie, że spadek z 23 maja nie był klasyczna korektą. Jeśli przyjmiemy takie założenie to pomiędzy 23-04 ( początek trendu ) a jego zakończeniem (10-06) Wig wzrósł o zdrowe ok 13% bez korekty, co moim zdaniem jest wystarczającym powodem do zachowania ostrożności. Jest to mój punkt widzenia i dopóki nie pojawią się nowe okoliczności w układzie technicznym Indeksu perspektywa korekty stanowi mój scenariusz bazowy.
UsuńWitaj Adam, rozumiem, że portfela technicznego mimo korekty nie zmieniasz zostaje Uniakcje Miś
Usuń100%. Myślę, że korekty będą wykorzystywane do zakupów - wielu inwestorów czeka na upragnioną korektę - a więc chyba nie ma sensu wychodzić z akcji bo korekta może być łagodna i krótka.
pozdrawiam
Uniwersal
Witaj Uniwersal. Głębokość korekty jest zawsze niewiadomą. Tym niemniej kiedy działamy w warunkach niepewności dobrze jest mieć jakiś orientacyjny punkt odniesienia. Takim poziomem w przypadku Wig może być 46380 pkt (38,2% zniesienia Fibo), ewentualnie 45700 pkt (50% Fibo). Ostatecznie może to być również długoterminowa linia trendu wzrostowego biegnąca na poziomie 44500 pkt. Jak na razie nie pojawiły się poważne przesłanki za zmianą struktury portfela dlatego postanowiłem nic nie zmieniać. Pozdrowienia.
Usuń