O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

środa, 6 grudnia 2017

Wig banki w strategicznym miejscu.


                                                Wig banki - skala tygodniowa

   Kolejnym indeksem, który wskazuje na możliwość "przyzwoitego zejścia" w dół całego rynku jest Wig banki. Na wykresie mamy bardzo ładne odreagowanie spadków z 2015 roku, bo przecież to co widzimy na wykresie to chyba jednak nie była hossa...Indeks bardzo precyzyjnie odbił się od oporu z maja 2015r. generując przy tym negatywne dywergencje na oscylatorach. W tej sytuacji trudno wyobrazić sobie kontynuację trendu wzrostowego na głównych indeksach tym bardziej, że wnioski wyciągnięte z poprzednich wpisów na blogu począwszy od tych z września wydają się być trafione w punkt.

Reasumując : Coraz więcej faktów przemawia za okresową przynajmniej zmianą średnioterminowego trendu na całym już rynku. Jeśli dodamy do tego prawdopodobne zakończenie aprecjacji złotego - poprzednia analiza - to mamy właściwie poukładane wszystkie najważniejsze klocki rynkowej układanki.

4 komentarze:

 1. CZyli zamiast Mikołaja będzie rózga?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wig banki na nowych maxach a kuku :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego dla Gospodarza. Zdrowych, Radosnych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia!!
  Pozdrawiam Artur

  OdpowiedzUsuń