O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

czwartek, 30 października 2014

Czy Turcja znów stanie się czarnym koniem? Od kilku tygodni coraz ciekawiej przedstawia się wykres techniczny tureckiej giełdy wyrażony w USD.  Układ kresek przypomina bowiem drugą połowę 2012 roku kiedy to indeks po dynamicznym wybiciu od dołu linii trendu spadkowego zwyżkował o 50%.

Podobnie wygląda także układ oscylatorów a także fakt zmiany kierunku na wzrostowy przez 40 SMA.


 W tym kontekście interesująco przedstawia się para walutowa USD/TRY. Po osiągnięciu szczytu cenowego na początku października daje się zauważyć wyraźne umocnienie liry względem amerykańskiej waluty, co w przeszłości było niezbędnym warunkiem do wystąpienia hossy na rynku akcji. Czy tak będzie tym razem - przekonamy się wkrótce.

 Jednocześnie chciałbym przypomnieć, że analiza nie ma charakteru rekomendacji a wszelkie operacje finansowe każdy czytelnik wykonuje na swoje ryzyko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz