O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

piątek, 7 grudnia 2018

Krach na Wall Street? cd...


Jak mówi stare chińskie przysłowie - "Jeden obraz wart jest więcej niż 1000 słów"   W związku z tym ,zniekształcając nieco jego treść, wkleję dwa obrazki co do których komentarz wydaje się zbędny...


6 komentarzy:

 1. Panie Adamie, wg Pana ma dojść do testowania nowych szczytów w usa co oczywiście przełożyło by się i na gpw. też mam bliskie Panu zdanie.
  ale dołożył bym jeszcze postraszenie jakąś aferą, wojną, kryzysem.
  tak patrząc na wskaźnik nastrojów to powinien zjechać jeszcze niżej i dopiero wtedy odbicie.
  stany wzmacniają siłę $ i wchodzą na rynki rozwijające się.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym roku sporo się już wydarzyło, nie tylko u nas. Sygnał kupna na wykresie punktowo symbolicznym SP500 raczej zadziała patrząc na historię notowań. Pytanie tylko jak to przełoży się na rynki EM. Co do umocnienia dolara to odsyłam do jednego z poprzednich wpisów.

   Usuń
 2. No panie Adamie gratuluję dobrego nosa. Rynek amerykański wbrew powszechnej opinii nie załamał się, ale jednak stracha napędził. Dobra robota.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż, pin bar z drugiego obrazka wybity, lutowe dołki na wyciągniecie ręki... Może tam zacznie sie większe odbicie? Może jakaś konsolka? Co mogłoby sie wiązać z re-testem ostatnich szczytów jak Pan wspomniał. Bardzo fajnie byłoby zrobić taki rajd, nasza giełda też by skorzystała na tym. No ale jakoś rozum i intuicja mi mówi że teraz już bedzie tylko w dół... Oby nie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście nasz WIG20 wykazuje się niezwykłą siłą, co w sytuacji uspokojenia nastrojów może okazać się zbawienne dla naszych blue chipów.

   Usuń