O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

wtorek, 1 lipca 2014

Portfel Techniczny - podsumowanie czerwca
                                       stopy zwrotu Portfela Technicznego
 

Czerwiec był miesiącem korekty na blogowym Portfelu Technicznym.  Aktualnie w portfelu znajduje się  186,3314  jednostek uczestnictwa funduszu UniAkcje Turcja, co przy aktualnej cenie jednostki 76,27 zł daje nam wartość  14 211 zł.

  Oznacza to stopę zwrotu  + 42 % osiągniętą po 21 miesiącach prowadzenia portfela blogowego.

Wykres porównawczy względem indeksu WIG zarówno od początku bieżącego roku jak i momentu utworzenia  Portfela Technicznego  (04-10-2012 r) znajduje się powyżej.

         
 Podsumowując poprzedni miesiąc wspominałem o możliwości wystąpienia prawdopodobnej korekty na indeksie BIST100, a więc i bezpośrednio na samym portfelu.  Trzeba przyznać, że jednoprocentowe miesięczne obsuniecie głównego indeksu tureckiego jak dotąd nie robi większego wrażenia i prawdę mówiąc oczekiwałem czegoś więcej.


 Z punktu widzenia technicznego na wykresie  BIST100 w skali miesięcznej, oscylator  MACD  wysyła sygnał kupna co może w niedługim czasie zachęcić kolejnych inwestorów do zainteresowania się tym rynkiem

  Jednocześnie przypominam, że wszelkie analizy na blogu stanowią wyłącznie mój prywatny punkt widzenia, nie stanowią rekomendacji i nie powinny być inaczej interpretowane.

2 komentarze:

 1. Dzień dobry,
  Od niedawna czytam Pana bloga i podziwiam sposób spoglądania na sytuację giełdową/ekonomiczną. Pana wybór dotyczący funduszu UniAkcje Turcja wydaje się być uzasadniony bo Turcja jako jedyna (albo prawie jedyna) giełda z krajów Europy środkowej i wschodniej zanotowała wzrost w stosunku do szczytu z 2007roku.

  Chciałbym obecnie utworzyć portfel inwestycyjny i dlatego zwracam się z pytaniem, czy w obecnej chwili z analizy wynika, że indeks turecki ma jeszcze miejsce na wzrosty?
  Czy może lepiej poczekać na zmianę inwestycji w portfelu technicznym?

  A drugie pytanie to takie: czy fundusz Investors Turcja (https://investors.pl/fundusze-inwestycyjne/qnXKPC-investor-turcja) jest alternatywą dla UniAkcje Turcja?
  W ramach posiadanego konta maklerskiego nie mam dostępu do tego drugiego niestety.
  Pozdrawiam
  Wojtek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam. W mojej ocenie rynek turecki nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii wzrostów, a wczorajszy skok indeksu BIST 100 o 1,8% tylko to potwierdza. Nie ma różnicy który fundusz zastosujemy, ponieważ wszystkie one w mniejszym lub większym stopniu naśladują indeks. Pozdrawiam również.

   Usuń