O mnie

Poland
Witam. Giełdą zajmuję się od 1996 roku. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Celem bloga jest wskazanie praktycznego podejścia do inwestowania na rynku akcji i funduszy inwestycyjnych. Będę publikował praktyczne portfele, które pozwolą w dłuższym okresie bezpiecznie pomnożyć kapitał.

wtorek, 17 lutego 2015

Portfel Techniczny-rozliczenie ostatniej transakcji
                 Zgodnie z zapowiedzią rozliczam ostatnią transakcję konwersji w Portfelu Technicznym z dnia 13-02-2015r.

  stan przed konwersją :  69,3633 J.U. UniKorona Pieniężny  X cena jednostki 201,37 zł = 13 967 zł

  stan po konwersji :  13 967 zł / 92,92 zł ( cena UniAkcje Miśs ) =  150.3120 J.U. UniAkcje Małych i Średnich spółek.

 Reasumując : na dzień dzisiejszy w portfelu znajduje się 150.3120 J.U. funduszu UniAkcje Miśs o wartości  13 967 zł.

Przypomnę jeszcze, że portfel oparty jest na rzeczywistych transakcjach i zarządzany przy pomocy analizy technicznej. Został stworzony specjalnie na potrzeby niniejszego bloga.  Jego głównym długoterminowym celem jest pokonanie benchmarku, jakim jest referencyjny indeks szerokiego rynku WIG. Wszystkie operacje konwersji opisuję bez opóźnień w celu możliwie największej przejrzystości.

Jednocześnie przypominam, ze wszelkie ewentualne próby naśladowania moich transakcji wykonują państwo na własne ryzyko. W inwestowaniu, podobnie jak i w każdej innej dziedzinie życia, niezbędna jest pewna dawka zdrowego rozsądku. Inwestowanie własnych pieniędzy na rynku kapitałowym wiąże się z ryzykiem poniesienia strat !

5 komentarzy:

 1. świetny blog, niesamowicie lubię Pana wpisy, wiele się można nauczyć. obserwuję na bieżąco także wiem co mówię :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi to czytać. Pozdrawiam również :-)

   Usuń
 2. fiu fiu.. zapakowałem akcje pod korek w ub tygodniu na śrdeni może długi termin... szanse są duże na hosse 2015..

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak narazie idzie w dobrym kierunku ale ja już wychodzę z MIŚ, gdyż uważam dużą bazę w stosunku do kontraktów (ok 40pkt) za znak zbytniego optymizmu.

  OdpowiedzUsuń
 4. No właśnie, zawsze istnieje ryzyko, a pierwsza euforia po udanym posunięciu daje zwiększone poczucie bezpieczeństwa i można się przejechać...

  OdpowiedzUsuń